KONWERSJE

Przeróbka lamp USA UK na EU

Przeróbka lamp USA

Przeróbka lamp USA

Kompleksowe konwersje aut

z rynku amerykańskiego do standardów europejskich

konwersje lamp USA

MODYFIKACJE OBEJMUJĄ:

Adaptacje lamp USA

Nie musisz wymieniać lamp na europejskie & ponosić dodatkowych kosztów!

konwersje
lamp
tylnych

Lampy tylne w wersji USA nie posiadają pomarańczowych kierunkowskazów, które są obowiązkowe w Europie. Kolejnym wymogiem rynku europejskiego jest posiadanie światła przeciwmgielnego z tyłu, w które większość aut amerykańskich nie jest wyposażone.

Aby dostosować tylne oświetlenie do standardów europejskich, należy zmodyfikować je na takie, w którym barwa światła kierunkowskazu jest pomarańczowa, a samo działanie modułu kierunkowskazu jest oddzielone od światła stop-u, przez co niejednokrotnie konieczna jest również modyfikacja instalacji elektrycznej po stronie auta.

Adaptacja lamp amerykańskich, czyli konwersja lamp USA, polega na wymianie diod z czerwonych na pomarańczowe, bądź dodanie modułu kierunkowskazu świecącego pomarańczowym światłem w przeznaczonym do tego miejscu, a w niektórych modelach dodanie również światła przeciwmgłowego oraz rozdzielnie sygnału kierunkowskazu od światła stop. Lampa otwierana jest w miejscach, które są niewidoczne po założeniu na auto, a po zakończeniu operacji lampa jest spawana najcieńszym dostępnym spoiwem o grubości ok. 3 mm.

Czy przerobione lampy po założeniu na auto wymagają dodatkowych modyfikacji?

Należy pamiętać, że niektóre modele aut, w szczególności z grupy VAG wymagają dodatkowego kodowania sterownika BCM, bez względu na to czy będą to lampy przerobione czy zakupione nowe w wersji europejskiej. Natomiast są również modele, które nie wymagają dodatkowych modyfikacji i lampy od razu działają po założeniu na auto (na zasadzie P&P – plug and play).

Kierunkowskazy statyczne a kierunkowskazy dynamiczne

Czym się różnią i czy można zastosować kierunkowskazy dynamiczne w każdym aucie?

Kierunkowskaz dynamiczny charakteryzuje się sekwencyjnym uruchomieniem światła kierunkowskazu w lampie. Diody wchodzące w skład modułu kierunkowskazu uruchamiane są sekcjami po kilka bądź pojedynczo, tworząc efekt „płynącego światła”.

W przypadku kierunkowskazu statycznego, diody uruchamiane są jednocześnie (cała sekcja kierunkowskazu zapala się i gaśnie jako jeden blok).

Nie wszystkie auta mogą mieć kierunkowskazy dynamiczne… Czy aby na pewno?

Niestety, w niektórych modelach lamp instalacja kierunkowskazów dynamicznych jest niemożliwa. Jest to spowodowane konstrukcją odbłyśnika lampy, który znacząco rozprasza światło i nie rzuca „punktu świetlnego”. Oczywiście nie wyklucza to zupełnie możliwość takiej modyfikacji, ponieważ lampa może zostać poddana gruntownemu customowi, a co za tym idzie w zupełności zmieni swój sposób świecenia. Oczywiście taka modyfikacja wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami i czasem modyfikacji, ale jest możliwa praktycznie w 99% modeli aut.

Przeróbka lamp - kierunkowskazy w wersji dynamicznej

Przeróbka lamp - kierunkowskazy w wersji statycznej

Przykładowe konwersje aut USA - EU:

Lamborghini Urus - Adaptacja lamp USA - EU

Dodge Challenger 392 HEMI Scat Pack Shaker - Konwersja lamp USA - EU + oświetlenie wlotu powietrza

Aston Martin Vanquish - Konwersja lamp USA - EU + kodowanie

Jeep Grand Wagoneer - Konwersja lamp USA - EU

Chevrolet Corvette C8 3LT - Adaptacja auta USA - EU

DODGE DART - Konwersja lamp USA - EU + Custom oświetlenia | Autorski projekt

Audi R8 - Konwersja lamp USA - EU

Chevrolet Camaro SS (1967) – Custom przednich i tylnych lamp + Adaptacja USA - EU + Wrapping

Jak dostarczyć do nas lampy?

Lampy można oczywiście dostarczyć osobiście do naszego warsztatu, znajdującego się pod adresem wskazanym w sekcji KONTAKT, lub przesłać za pośrednictwem firmy kurierskiej. W przypadku przesyłki lamp za pośrednictwem kuriera należy pamiętać, aby odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę, co pozwoli uniknąć ewentualnych zniszczeń w transporcie.

Jak przygotować przesyłkę?

1. Odpowiednio zapakuj i zabezpiecz lampy

Zapakuj lampy tak, aby klosz oraz ranty lampy nie dotykały do ścianek paczki. Każdą przesyłaną część najlepiej osobno zabezpieczyć folią bąbelkową, w sposób uniemożliwiający swobodne przemieszczanie się w paczce podczas transportu. W przypadku dobrze zabezpieczonej paczki, nie ma obaw o jakiekolwiek zniszczenia.

2. Do paczki włóż kartę z podanymi informacjami:

3. Nadaj paczkę u kuriera

Polecamy korzystanie z takich przewoźników jak DHL bądź DPD, natomiast odradzamy korzystanie z Poczty Polskiej, ze względu na bardzo długi czas realizacji.

Po wykonaniu zlecenia

Po tym jak wykonamy Twoje zlecenie, odeślemy paczkę na wskazany przez Ciebie adres, a jeżeli nie był podany w paczce, to standardowo odeślemy paczkę na adres, z którego paczka została nadana. Możesz za usługę zapłacić w formie przedpłaty np.: przelew, BLIK, bądź za pobraniem u kuriera w momencie odbioru paczki. Zastrzegamy sobie prawo do dowolnego wyboru firmy kurierskiej, którą odeślemy paczkę.

Czas wykonania zlecenia to na ogół od kilku do kilkunastu dni, ponieważ jest on uzależniony od natężenia pracy. Dokładny termin realizacji na dany moment można poznać kontaktując się z nami telefonicznie.